Muzea wystawy

» Galeria Minerałów Karpacz

Galeria Minerałów - prezentuje okazy minerałów z różnych stron świata, także z nieczynnych od wielu lat kopalni i wyrobisk polskich. Zapraszamy do odwiedzenia naszego barwnego zakątka, aby zgłębić świat niezwykłej, choć często niedocenianej natury. Galeria usytuowana jest w Karpaczu, przy ulicy Karkonoskiej 5. Dysponujemy również stanowiskami mikroskopowymi do zgłębionej obserwacji minerałów. Zapraszamy również na cykliczne warsztaty, pokazy oraz wystawy prac rekodzielniczych regionalnych artystów.

kategorie » Muzea wystawy, Organizacje Szkolne,» Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizacją pożytku publicznego, wspierającą rozwój zdolnych i ambitnych dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Przekaż 1% swojego podatku na cele Funduszu. Warto zainwestować w młodzież.

kategorie » Inne, Popularnonaukowe, Muzea wystawy,» Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Muzeum powstało w 2004 roku. W tym czasie zgromadziło w 100 letniej parowozowni największą w Polsce kolekcję lokomotyw - 50 egzemplarzy, motocykli marki Harley - Davidson, makietę kolejową czy też komputer Odra. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum, by zapoznać się z historią kolejnictwa oraz pozostałymi ekspozycjami.

kategorie » Muzea wystawy,» Biskupin

Biskupin to najbardziej znany zabytek archeologiczny w Polsce, został wprawdzie odkryty stosunkowo dawno i wydaje się miejscem dobrze znanym, ale jego atrakcyjność z czasem dla miłośników prahistorii rośnie. Na stronach internetowych Muzeum Archeologiczne w biskupinie zapoznamy się z dziejami tej prahistorycznej osady, powędrujemy wirtualnie po osadzie, zapoznamy się z odkryciami i badaniami. Bardzo duża kolekcja zdjęć osady. W witrynie oglądniemy w formie fotoreportażu sprawozdanie z odbywającym się tam rokrocznie, w trzecim tygodniu września, festynie archeologicznym jedynym w Europie

kategorie » Muzea wystawy,» Akwarium Gdyńskie

Największa w Polsce ekspozycja akwarystyczna. Ekspozycje akwaryjne obejmują 36 zbiorników o pojemności od 270 do 16.000 litrów. Zobaczyć w nich można około 1.500 zwierząt pochodzących zarówno z wód morskich, jak i słodkich. Na stronach witryny Muzeum Gdyńskiego można zapoznać się z działalnością edukacyjna muzeum. Dużym atutem witryny jest galeria zdjęć eksponatów do obejrzenia przez internautów.

kategorie » Muzea wystawy,